Za nami zmiana czasu, Puchar Świata w skokach narciarskich, eliminacje futbolowego mundialu Polska-Czarnogóra… A przed nami ciężki tydzień. Jak żyć? Pomoże sok z buraków!


Ostatni weekend marca zapamiętamy z sukcesów Biało-Czerwonych. Pierwsze miejsce w drużynowym Pucharze Świata w skokach narciarskich! W piłce nożnej cenne 3 punkty w zwycięskim meczu eliminacyjnym do mundialu 2018 – Polska – Czarnogóra (2:1). Ale to też Półmaraton Warszawski, zmiana czasu z zimowego na letni… A przed nami normalny tydzień pracy, obowiązków rodzicielskich, nauki w szkole… Jak temu podołać i być w dobrej formie?

Dla osób, które muszą sprostać intensywnemu wysiłkowi fizycznemu i umysłowemu zbawienne jest wzmocnienie diety o substancje, które zawierają warzywa. Przez dietetyków, ale i lekarzy szczególnie polecany jest burak, który kryje w sobie bezcenne dla nas skarby natury. Dietetycy zalecają jeść buraki na surowo bo takie mają najwięcej właściwości prozdrowotnych, ale te właściwości zachowują też buraki podczas tłoczenia na zimno metodą tradycyjną.

Dlatego sok jabłkowo-burakowy to dobry smak i cała gama cennych substancji. Na przykład kwas foliowy, który jest szczególnie zalecany do picia kobietom w ciąży. Burakami wspomagają się również sportowcy, gdyż badania University of Exeter z Wielkiej Brytanii udowodniły, że sok z buraka poprawia wydolność organizmu podczas długotrwałego wysiłku i to nawet o 16 procent !!!

Burak ma też właściwości odtruwające i odkwaszające organizm, z racji wysokiej zawartości składników mineralnych i pierwiastków, czyli potasu, magnezu, wapnia, cezu, rubidu i kobaltu. Burak oczyszcza krew i usuwa z organizmu kwas moczowy. Warzywo to w zbawienny sposób wpływa na nasz system nerwowy. Bardzo pomaga w likwidowaniu skutków stresu. A to dzięki wysokiej zawartości witamin z grupy B. Nasz układ trawienny podziękuje za błonnik tak ważny dla układu trawiennego. Osoby potrzebujące wzmocnić organizm z powodu niedoborów żelaza też powinny sięgać po sok z buraka. A ponieważ wszyscy chcemy być piękni i zdrowi i młodzi to pamiętajmy, że burak ma właściwości antyrakowe dzięki zawartości antyoksydantów z grupy polifenoli.

Jak zamówić ten skarb natury? Kontakt: 506 671 466, 503 678 227 lub na e-mail: biuro@sadnazapieckach.pl / sadnazapieckach@gmail.com

Dodaj komentarz